Spausdinti
Kategorija: Sveikata
Akiniai

Renkantis regėjimo korekcijos akinius būtina konsultuotis su gydytojais. Priešingu atveju tai gali labiau pakenkti nei padėti. Regėjimo parametrus nustato vieni iš oftolmologijos specialistų – optometristai.

Nustačius, kokie akinių lęšiai geriausiai tinka, lieka ne ką lengvesnis darbas – išsirinkti tinkančius ir patinkančius akinių rėmelius. Būtina atkreipti dėmesį į tai, kad akinių rėmeliai, tiksliau ta dalis, kuri yra dedama ant nosies būtų minkšta ir lanksti, kojelės turi būti ne per trumpos ir ne per daug arti viena kitos. Jei akinių rėmeliai yra pagaminti iš pigių medžiagų, jie gali sukelti odos alergiją, taigi, nereikėtų taupyti savo sveikatos sąskaita. Dar vienas svarbus dalykas – akinių rėmeliai turi puikiai tikti prie veido, tapti įvaizdžio dalimi.

Akinių rėmeliai ir jų mados yra diktuojamos dizainerių. Svarbu nepamiršti, kad besivaikant madų galima atrodyti ir juokingai, juk ne viskas, kad madinga tinka kiekvienam. Pateikiame keletą patarimų, kaip neapsirikti perkant akinių rėmelius.

Kai kurie rėmeliai jaunina, kiti sendina, dar kiti mažina, paryškina. Jie gali atrodyti ir stilingai ir senamadiškai, tikti prie plaukų, odos, akių spalvos ir formos. Išsirinkti ne tik patinkančius, bet ir puikiai tinkančius akinius yra gana sunku, kadangi juos būtina kantriai matuotis, sugebėti objektyviai vertinti save iš šalies ir panašiai.

Neretai tie, kurie renkasi naujus, o ypač pirmuosius akinių rėmelius, optikos parduotuvėse sugaišta daug laiko ir pavargsta nuo begalybės matavimųsi. Rekomenduojama prieš renkantis šį aksesuarą gerai apgalvoti pagrindinius kriterijus, padėsiančius greičiau apsispręsti ir sumažinančius tikimybę matuotis netinkamus.

Šviesiaodžiams ir šviesiaplaukiams žmonėms dažniausiai tinka visos rėmelių ir lęšių spalvos. Kiek sudėtingiau yra išsirinkti akinius tamsesnio gymio žmonėms. Prie tamsios odos šviesūs rėmeliai gali atrodyti neorganiškai. Tamsesniems žmonėms patartina rinkti pilkus, šokolado, mėlynos spalvos atspalvius. Jei jūsų oda šviesi, bet neskaisti, jei ant jos matomi išsiplėtę kapiliarai, rekomenduojama vengti vyšnios spalvos akinių rėmelių, kadangi jie dar labiau išryškina kraujagysles. Labai šviesiems žmonėms siūloma rinktis juodus rėmelius su šviesėjančiais lęšiais.

Akinių rėmeliai savo forma turi būti priderinti prie veido formos. Taigi, pirmiausia reikėtų išsiaiškinti, kokios formos jūsų veidas. Apvalaus veido žmonėms patariama vengti aptakių formų rėmelių, o rinktis kampuotas ir išilgintas. Be abejo, akiniai neturėtų būti platesni už plačiausia veido dalį. Kvadratinę veido formą kiek sušvelnins siauresni, ovalūs ar užapvalinti akinių rėmeliai, o trikampiam veidui geriausiai tinka stačiakampiai ir ovalūs, taip pat ir berėmiai akiniai. Jei turite pailgą veidą, jums geriausiai tinka ištempti į plotį rėmeliai. Jei jūsų veidas ovalus galite nudžiugti – šiai formai tinka beveik viskas. Renkantis akinius labai svarbu nepamiršti, kad jei jie yra nemasyvūs ir rėmeliai nedengia antakių, tai akinių viršutinė linija turi atkartoti antakių formą ir su jais nesikirsti. Priešingai, rizikuojama iškreipti veido bruožus.

Paskutiniuoju metu ypač išpopuliarėjo 20 a. šeštojo–septintojo dešimtmečio stiliaus akiniai. Jie gali būti katės formos, aviatoriaus tipo, taip pat stačiakampiai. Šie akiniai tinka bene visoms veido formoms. Klasikinius aviatoriaus tipo ir stačiakampius akinių rėmelius dėl jų universalumo ypač yra pamėgę vyrai.

Renkantis akinius, būtina atkreipti dėmesį ne tik į savo veido formą, bet taip pat ir į kūno sudėjimą. Stambesniems žmonės gražiau ir madingiau atrodo masyvūs akinių rėmeliai, tuo tarpu, smulkesniems rekomenduojama rinktis mažesnius, siaurų rėmelių akinius.