Spausdinti
Kategorija: Sveikata

Apie sveikatą kalbama daug. Sutinkama, kad tai didžiausias turtas. Yra gausybė medicinos krypčių, kuriose dirbantys gydytojai nuolat stengiasi padėti pacientams. Kai kurios kryptys vadinamos alternatyviomis ir asocijuojasi ne su piliulėmis ar kitais šiai temai būdingais dalykais. Viena tokių sričių – aromaterapija.

Kvapai ir terapija

Kai kurios sąvokos – keblios. Atrodo, kad specialiai buvo kurtos „liežuviui laužyti“. Aromaterapija – žodis ne iš lengvųjų, skiemenys gali imti ir susimaišyti. Vis dėlto įsiminti gana paprasta. Juk „aroma“ sufleruoja apie kvapus, o tada belieka prisiminti žodį „terapija“. Taigi, ar kalba čia sukasi apie kvapų terapiją? Panašu, jog taip.

Iš esmės kvapas nėra terapija. Tačiau šiuos du dalykus suderinus... rezultatas gali pranokti lūkesčius. Bet ar tikrai pranoksta, priklauso nuo to, kokie tie lūkesčiai yra.

Ką sako žmonės?

Aromaterapija kartais skamba kaip egzotika. Tad savaime suprantama, kodėl galima rasti visokiausių komentarų ir klausimų, pavyzdžiui:

Kaip visur, taip ir čia netrūksta priešingybių. O kokie yra tikslai? Apie juos – jau kitoje pastraipoje.

Tikslai

Paskirtis – veikiausiai esminis aspektas, apie ką svarbu sužinoti. Arba vienas iš esminių. Štai bent keletas punktų: mažinamas stresas, kovojama prieš depresiją, atsipalaiduojama. O ar pagalvojote, kad paskirtis yra dar viena, labai elementari? Juk ne šiaip sau vartojamas žodis „aroma“. Ne šiaip sau šnekama apie aromatus. Kaip aromaterapijos paskirtis įvardijamas ir kvapnios aplinkos kūrimas.

Aptarus paskirtį derėtų pabrėžti, jog terapijos metu yra naudojami eteriniai aliejai ir kitos medžiagos, pasižyminčios vienokiu ar kitokiu aromatu.

Kalbant apie sveikatą galima išgirsti ir minčių apie aromaterapiją. Temos populiarumą didina tai, kad ji susijusi su įvairiomis problemomis. Tiksliau, su problemų sprendimu. Kaip jau perskaitėte, tai ir streso mažinimas, ir kita nauda.