Gamtoje nuo senų senovės kvapas gyvūnų buvo naudojamas norint pasižymėti teritoriją arba nurodant savo būseną - potraukį ar agresiją. Tad įdomu kokiu būdu įvyko šuolis kvepalų evoliucijoje, jiems persikeliant iš organizme esančių liaukų į kvepalų buteliuką. Tokių natūralių kvapų gamintojais buvo elniai, banginiai ir bebrai. Šių gyvūnų liaukos - tai muskuso šaltiniai, na o šis aromatas šiomis dienomis naudojamas daugumos kvepalų gamyboje (muskuso pagrindo kvepalus įprasta matyti vyriškų kvepalų lentynose, tačiau galima atrasti ir moteriškų ar universalių tokių kvepalų analogų).

Nors natūralūs kvapai iš pradžių buvo itin populiarūs, tačiau gamtosauginiais tikslais vis dažniau yra gaminami sintetiniai kvapiųjų medžiagų variantai. Tuo pačiu dirbtinis kvapų išgavimo būdas ne toks brangus ir paprastesnis.

Šiuolaikiniame pasaulyje taip pat mėginama gaminti kvepalus, turinčius išskirtinius kvapus, pvz. pelėsinio sūrio. Ir nors tai gali pasirodyti gamintojų pokštas, tačiau yra buvę situacijų, kuomet buvo gaminami  ir daug keistesni kvapai. Puikus pavyzdys - tai cirko vaidinimo kvapas. Na o įdėmiau paieškojus, pasitaiko kvepalai turintys mielių, knygų, odos ir panašius kvapus.

Taigi, galima sakyti, jog šiandien kvepalai nebūtinai turi turėti kažkokį įprastą kvapą. Tai tiesiog gali būti kvapai, sužadinantis įvairius prisiminimus, kartais ir nebūtinai malonius. Kvepalų gamyboje nėra jokių reikalavimų, kurių turėtų laikytis gamintojai, todėl čia jų fantazijai suteikiama visiška laisvė.

Grįžtant į pradžią, ko gero reikėtų paminėti, jog ne visi kvepalai buvo gaminami vien iš gyvūninės kilmės medžiagų. Nemažai jų ir iki šiol gaminami iš įvairių augalų. Tai gėlės, medžio žievė, uogos, vaisiai ir pan. Šie gamtos produktai turi nemažai eterinių aliejų, kurie paverčiami puikiais kvepalų komponentais. Tačiau šie ingredientai taip pat neretai keičiami sintetiniais, mat toks kvapų išgavimo būdas patogesnis ir tokiu būdu galima derinti daugiau kvepalų pavyzdžių.

 

Pasauliui vis dažniau atsigręžiant į natūralius kvapus ir keičiantis žmonių gyvenimo būdui, po truputį vėl sugrįžtama prie gamtos teikiamų aromatų. Tad internete galima aptikti nemažai patarimų kaip pasigaminti kvepalus patiems. Tačiau visuomet išlieka dalis žmonių, kurie renkasi stilingus, žinomų prekinių ženklų gaminius, - juk kvepalai - tai ne tik malonus kvapas, bet ir statusas visuomenėje.