kaminai

Renovuodami savo individualų būstą pastebime, kad nemažai laiko sugaištama vien domėjimuisi apie medžiagas, technologijas ir skirtumus tarp jų. Ne išimtis ir kaminai. Dažniausiai pasitikima kamino montuotojo ar pardavėjo suteikta informacija ir patarimais, tačiau šiek tiek žinoti naudinga ir patiems. Šiuo metu itin populiarūs yra keramikiniai kaminai. Tai ne tik populiarus, bet ir modernus, visus keliamus reikalavimus atitinkantis kaminų tipas. Keramikiniai kaminai lyginant su kitų tipų, pavyzdžiui, plytiniais kaminais, yra daug efektyvesni suteikiant trauką, atsparesni susidarančioms rūgštims, o aukšta temperatūra jiems visai nebaisi. Netgi, tokie kaminai gali atlaikyti susidariusį suodžių gaisrą, kas kitais atvejais gali tapti viso namo gaisro priežastimi.

Pastebėtina, kad keramikiniai kaminai, kurie būna apvalūs gali užtikrinti greitesnį susidariusių dujų pašalinimą nei kvadratiniai. Juk plytinio kamino apvalaus padaryti neišeis. Iš kitos pusės, jei nenorite perstatyti seno kamino, o tik jį atnaujinti galite naudoti įdėklus, kurie įdedami į kamino vidų. Tačiau neretai pradėjus atnaujinimo darbus pastebima, kad perstatymas gali būti pigesnė procedūra. Žinoma, perstačius papildomai gaunamas ir didesnis efektyvumas. Galime rasti platų keramikinių kaminų pasirinkimą http://www.kamin.lt/keramikiniai-kaminai internetiniame kataloge.

Daugeliui žmonių keramikiniai kaminai asocijuojasi su trapumu ir trumpu tarnavimo laiku, tačiau bijote tikrai nėra ko. Visų pirma, keramikinė dalis yra kamino viduje, todėl netyčia jos tikrai nesudaužysite. Iš išorės kaminas yra apmūrytas, dažniausiai tam naudojami patikimi keramzitiniai blokeliai jungiami specialiais skiediniais, kurie galėtų garantuoti sandarumą ir patikimumą. Graži apdaila tokį kaminą gali paversti identišką kolonoms ar kitiems namuose naudojamiems vertikaliems elementams, o jei kas netyčia ir atsitrenks į tokį statinį – keramzitiniai blokeliai apsaugos kaminą, sugers visą gautą smūgį ir nepajusite jokių problemų, nebent tik tiek, kad bus pažeista apdaila.

Keramikiniai kaminai nėra sunkiai valomi, geriausia tam naudoti specialų šepetį, kurį nesunku įsigyti namų priežiūros, statybos ar šildymo sistemų prekybos vietose, internetinėse parduotuvėse. Kaip dažnai valyti kaminą priklauso nuo Jūsų naudojamo kuro tipo (kietas, skystas kuras), kuro švarumo ir paties katilo. Prieš šildymo sezoną rekomenduojamas generalinis valymas, kurį gali atlikti specialistai. Tai nėra labai brangi paslauga, kuri gali padėti išvengti tykančių pavojų. Daugiausiai vargo su kaminų valymu turi nekokybiškų, šlapių malkų naudotojai, kadangi dėl šių labiausiai kaupiasi suodžiai, derva, prastėja kamino trauka, iškyla gaisro pavojus.

Pasirinkus tinkamą kamino tipą teks pasirinkti ir gerą meistrą. Be to, keramikiniai kaminai skiriasi ir tarp savęs. Vieni jų tikrai kokybiški ar atitinka aprašymą, kiti gerokai silpnesni, neretai – pavojingi. Atskirti gerą kaminą lengviausia pagal gamintojo suteikiamą garantiją. Kuo ji ilgesnė – tuo patikimesnis gali būti kaminas. Dažniausiai naudojami vokiški keramikiniai kaminai, kurių gera kokybė žinoma daugelyje šalių, o Lietuvoje ypatingai vertinama. Turbūt sunku būtų rasti kaminų meistrą, kuris nerekomenduotų naudoti vokiško kamino.

Kuomet jau imsitės kamino atnaujinimo ar naujo kamino įrengimo darbų, patikėkite tai tikriems specialistams. Patiems įsirengti kaminą nėra paprasta ir net nerekomenduojama. Be to, reikia gerai žinoti kaip tai atlikti, kadangi čia negali būti jokio broko. Menkiausia klaida statant, lipdant ar apmūrinant kaminą gali baigtis gaisru, kuris nusineša ne tik visą turtą, bet dažnai ir gyvybes. Jei jau nuspręsite taupyti šioje srityje, darykite tai ypatingai atsargiai ir bet kuriuo atveju paisykite meistro rekomendacijų – jų žinios šioje srityje greičiausiai bus gerokai didesnės. Priešingu atveju net ir puikieji keramikiniai kaminai Jūsų nedžiugins, o kels pavojų.