Jei nusprendėte, kad jūsų namams ar įmonei yra reikalinga nauja plovimo įranga, prieš pradėdami ją rinktis gerai susipažinkite su trimis pačiomis svarbiausiomis bendromis charakteristikomis: slėgiu, vandens debitu ir išeiga.

Kalbant apie plovimo įrangos slėgį, reikėtų prisiminti, kad juo yra matuojamas vandens srovės stiprumas, tenkantis vienam kvadratiniam metrui. Didesnis slėgis reikalingas tada, jeigu jūs pageidaujate didelės valymo jėgos, t. y kuo labiau purvas ir apnašos yra prilipusios prie valomojo objekto, tuo didesnis slėgis bus reikalingas. Plovimo įrangos slėgis gali svyruoti nuo 100 barų pačiuose paprasčiausiuose įrenginiuose iki 250 barų ir daugiau pramoninėje plovimo įrangoje. 

Vandens debitas yra įrangos išskiriamas vandens srautas arba tiesiog jo pratekėjimas per tam tikrą laiką. Ši charakteristika ypač aktuali ir naudinga skalaujant nuplautą paviršių, kadangi kuo didesnis yra vandens debitas, tuo didesnį plotą jis gali nuplauti. Plovimo įrangos vandens debitas yra matuojamas litrais per valandą. Jis gali vidutiniškai svyruoti nuo 300 l/val. pačiuose paprasčiausiuose ir iki 1100 l/val. pramoniniuose įrenginiuose.

Jeigu jums nereikia įrenginio, kuris turi didelį slėgį ar vandens debitą, o tiesiog norite turėti kiek pajėgesnę plovimo įrangą, tuomet reikėtų apskaičiuoti jos išeigą. Tiesiog sudauginkite įrenginio slėgį su debitu ir sužinosite, kuris modelis jums yra optimaliausias. 

 Vis dėlto net ir šios pagrindinės trys charakteristikos neparodo, kuri plovimo įranga yra pati geriausia. Jei lyginsite du modelius, kurie turi tokią pačią išeigą, vienodą slėgį ar debitą, būtinai atkreipkite dėmesį į medžiagas, iš kurių yra pagamintas įrenginio variklis bei pompa. Profesionaliuose įrenginiuose pompa veikia gerokai ilgiau, kadangi ji būna pagaminta iš geros kokybės medžiagų. 

Taip pat perkant plovimo įrangą reikėtų žinoti ir tai, kad tie įrenginiai, kurie naudoją karštą vandenį iš esmės yra naudingi tik plauti tepalą bei didelį riebalų kiekį. Visais kitais atvejais profesionalai rekomenduojama pirkti tą modelį, kuris naudoja šaltą vandenį, kadangi jis yra žymiai pigesnis, be to, reikalauja mažiau priežiūros. 

Reikėtų atkreipti dėmesį ir į visą plovimo įrenginio komplektaciją. Į ją įprastai įeina: aukšto slėgio žarna (būtinai atkreipkite dėmesį į jos ilgį) ir purškimo pistoletas (atkreipkite dėmesį į medžiagą, iš kurios jis pagamintas; plastikinis susidėvi greičiau). Taip pat reikėtų pasidomėti kiek kainuoja kiti antgaliai, skirti jūsų pasirinktam modeliui ir kiek kainuos senųjų antgalių keitimas naujais.

Toliau pateikiame penkias dažniausias plovimo įrenginių gedimų priežastis:

  1. Įrenginio įjungimas nepajungus vandens.
  2. Užšalimas.
  3. Oro patekimas į sistemą ar vandens trūkumas sistemoje.   
  4. Įjungto įrenginio nenaudojimas.
  5. Priežiūros trūkumas.

Taigi, kiekvienas iš mūsų norime gyventi švarioje ir tvarkingoje aplinkoje, tačiau tikrai ne visi nori sugaišti nemažai laiko aplinkos valymui. Tokiu atveju puikus pasirinkimas jums – įvairi plovimo įranga. Pasirinkus ją tinkamai, valymo darbai gali tapti net smagūs.