Įsibėgėjus žiemai, kai labai trūksta šilumos, ilgais vakarais norisi šviesos. Temstant namuose uždegame kuo daugiau šviestuvų. Be abejo, ne visada reikia naudoti pagrindinius šviestuvus, neretai norint susikurti jaukumą užtenka ir zoninio apšvietimo: stalinių ar sieninių šviestuvų, toršerų ir panašiai. Geras apšvietimo įrengimas labai svarbus, kai namuose norisi jaukumo, ramybės ir šilumos. Be to, kad suteiks jaukumo, zoninis ir reguliuojamas apšvietimas dar padės ir sutaupyti. Taigi, pakalbėkime kiek plačiau apie tai, kaip elgtis, kad interjero apšvietimas teiktų didžiausią naudą.

Namuose projektuojant apšvietimą labai svarbu suderinti funkcionalumą ir grožį. Reikia pasirūpinti, kad patalpose būtų pakankamai šviesu, bet reikalui esant, turėtumėte galimybę tais pačiais šviestuvais susikurti jaukią ar net intymią aplinką. Dažniausiai tam naudojami šviesą reguliuojantys elektros jungikliai, kurie padeda pakeisti šviesos intensyvumą. Gaila, tačiau Lietuvoje per mažai yra naudojami staliniai šviestuvai bei toršerai, kurie padeda susikurti jaukią aplinką, be to, yra ypač patogūs apšviesti darbo arba skaitymo zonas. Tuo pačiu sutaupoma ir daug elektros energijos, kadangi nenaudojamas bendras apšvietimas, kuris įprastomis sąlygomis yra 200–300 W galingumo 20–30 kv. m kambariui.

Jeigu apšvietimo įrengimas jums kelia galvos skausmą ir nežinote, kokius šviestuvus geriausia pasirinkti, drąsiai kreipkitės į specialistus, kurie padės namuose sukurti ypatingai malonią ir šiltą atmosferą. Jie atsižvelgdami į visus jūsų poreikius ir galimybes parinks būtent jūsų namų interjerui tinkamiausius ir reikalingiausius šviestuvus. Šviestuvus galima rinktis salonuose bei jų teikiamuose kataloguose. Čia jūs ne tik išsirinksite geriausius šviestuvus, bet ir gausite vertingų profesionalų patarimų, kaip tinkamai pritaikyti apšvietimą konkrečiai patalpai. Paspauskite šią nuorodą ir surasite įmones, kurios gamina ir parduoda įvairius šviestuvus ir rūpinasi apšvietimo įrengimu. Nenaudokite vien tik lubų šviestuvų. Juk netgi ir nedidelėse erdvėse, pavyzdžiui, nišose, prieangiuose, ar tualetuose, galima naudoti keletą įdomių šviesos šaltinių. Rekomenduojama maišyti apšvietimo tipus – akcentuojantį ir dekoratyvinį. Taip pat nenuvertinkite ir koncentruotos šviesos svarbumo jūsų virtuvėje, darbo ar vonios kambaryje. Gyvenamuosiuose kambariuose jaukumo suteiks stalo lempų, sieninių šviestuvų, grindų bei centrinio apšvietimo kombinacijos. Žinoma, tai jokiu būdu nereiškia, kad visi skirtingo tipo šviestuvai ir turi būti viename kambaryje, bet pora jų variantų tikrai sukurtų ypatingą atmosferą.

Jeigu tik turite galimybę sumontuokite šviesos reguliatorių kiekvienam namuose esančiam apšvietimo šaltiniui. Tam tikrose situacijose šviesos pritaikymas gali sukurti tinkamą atmosferą. Be to šiek tiek pritemdyta šviesa yra kur kas malonesnė negu akinanti. Nepamirškite parinkti tinkamų gaubtų stalo bei ant grindų pastatomiems šviestuvams.

Jeigu nutarėte įsigyti sietynus, prisiminkite, kad jiems kitaip negu visiems kitiems apšvietimo būdams reikia kuo atsakingiau parinkti išmatavimus. Sietynai puikiai atrodo ne svetainėje ar valgomajame, bet ir tokiose netikėtose vietose, kaip vonios kambarys ar miegamasis. Kalbant apie elektros lemputes, rekomenduojama vengti pernelyg fluorescentinių ar per daug geltonų. Geriausia yra ryški balta šviesa.