Spausdinti
Kategorija: Gyvenimas

Šį kartą norime apžvelgti pačius svarbiausius aspektus į kuriuos reikia atkreipti įsigyjant navigacinį prietaisą. Kas renkasi vien tik pagal kainą labai klysta, patys pigiausi aparatai neturi tokių funkcijų ir jais naudotis ne taip patogu ir dėl to galite patirti diskomfortą kelionės metu. Visumą sudaro mažos smulkmenos ir netgi tokia maža smulkmena kaip per mažas ar nepatogioje vietoje esantis mygtukas ant liečiamo ekrano gali būti didžiausias trukdys kurį vėliau keiksite ir kaltinsite pardavėją.

Parduotuvė kurioje pirkote GPS imtuvą nėra kalta dėl to kokį pasirenkate, jie tik gali rekomenduoti kokie yra perkamiausi, išvardinti privalumus ir trūkumus, valdymo ypatybes ar pasakyti kitas ypatybes kuo jos išsiskiria iš kitų gamintojų modelių. Kai kalbame apie geriausius gamintojus Tomtom, Garmin tai turime omenyje kad beveik visi jų aukštesnės klasės segmento įrenginiai ya panašūs savo funkcijomis ir techninėmis galimybėmis informuoti vairuotoją apie eismo juostų kryptis, greičiausio maršruto perskaičiavimą, telefono valdymą.

 

Manoma, kad ateityje GPS navigacijos galės atlikti daugiau funkcijų ir būti normaliu daugiafunkciniu įrenginiu konkuruojančių su kitais išmaniaisiais prietaisais. Gamintojai stengiasi kasmet pasiūlyti vis naujas funkcijas, net ir nežymūs pataisymai pagerina vairuotojų orientaciją nepažįstamose vietose ir pasitenkinimą tuo kad kelionės tampa vis paprastesnės ir planavimui reiki skirti daug mažiau laiko. Galimybė išvengti transporto spūsčių yra viena aktualiausių problemų didmiesčiuose ir nuolatinis eismo informacijos atnaujinimas realiu laiku yra viena labiausiai pageidaujamų funkcijų kurios nori vartotojai savo įrenginiuose. Ateityje pamatysime ar GPS navigacijos įrenginys ir išmanusis telefonas taps vienu įrenginiu apjungiančiu abiejų stipriąsias savybes. Kaip nenutiktų specializuoti GPS produktai išliks rinkoje dar labai ilgai. Ūkininkų, keliautojų, policijos, kariškių naudojami navigacijos prietaisai yra kitokie didesnio detalumo reikalaujantys ir tikslesni ir jiems poreikis nuolat auga. Jei anksčiau navigacijos prietaisus turėdavo tik pačios svarbiausios komandos dabar net ir saugos tarnybos ar net statybininkų brigados į objektus važiuoja optimaliais maršrutais taupydami kurą ir mažindami laiko sąnaudas. Visos įmonės optimizuoja savo transporto parką, kuo daugiau išlaidų išleidžiama kurui tuo labiau GPS įranga instaliuoti apsimoka nes ji per kelis metus atsiperka ir sutaupo išlaidas degalams. Be to patys vairuotojai mažiau pavargsta ir nereiškia pretenzijų darbdaviams.

Darbdaviai gali vienu mygtuko spustelėjimu nusiųsti visiems išvykusiems reisuose vairuotojams žinutes su aktualia informaciją arba pasikeitimus bet kuriuo paros metu žinodami kad svarbios žinios tikrai pasieks vairuotojus ir neįvyks nesklandumai dėl prekių pristatymo, krovinių pervežimo užsienyje.