Aukštakulniai

Greičiausiai dauguma vyrų sutiks, kad aukštakulniai bateliai yra vienas iš moteriškumo simbolių. Ši avalynė išryškina moters figūros privalumus, o laikysenai suteikia elegancijos. Vis dėlto dažnas aukštakulnių avėjimas kartais sukelia daug nepatogumų ir padaro žalos organizmui. Nors ir sakoma, kad grožis reikalauja aukų, tačiau prieš renkantis aukštakulnius rekomenduojama susimąstyti, ar iš tikrųjų verta kiekvieną dieną juos avėti. Pakalbėkime kiek plačiau apie tokio tipo batų privalumus ir trūkumus.

Aukštakulnius moterys labai mėgsta, nes jie jas vizualiai paaukština, t. y. prideda 10, o kartais net ir 20 cm. ūgio. Be to, aukšti kulniukai – tai stiliaus detalė, kuri moteriai suteikia patrauklumo, pasitikėjimo savimi ir jos atrodo užburiančiai: pasitempusios, tiesiomis nugaromis, atloštais pečiais, įtemptais pilvais, išraiškingomis krūtinėmis. Ši avalynė ne tik padeda išryškinti figūrą, bet ir pritraukia vyrų dėmesį. Be abejo, tai negalioja toms moterims, kurios aukštakulnius avi itin retai: mergina, kuri aukštakulnius apsiavė pirmą ar antrą kartą ir išėjo į gatvę, gali praeiviams sukelti šypseną. Nes jos baimė pargriūti sukausto visą figūrą, ji susikūprina, pečiai įkrinta, o kojos linksta. Todėl norint to išvengti, geriau su aukštakulniais vaikščioti pasipraktikuoti namuose. Graži eisena su aukštakulniais ypač išryškina kojų grožį: jos tampa ilgesnės ir plonesnės.

Nepaisant visų aukštakulnių privalumų, jie turi ir gana daug trūkumų. Nueiti ilgą atstumą apsiavus aukštakulniais – tikrai nelengva užduotis. Juk avint batus su aukšta pakulne, laikysena būna nenatūralioje padėtyje – batai pakeičia svorio centrą, todėl padidėja nugaros išlinkis. Be to, aukštakulniai sumažina ėjimo greitį ir padidina tikimybę prarasti pusiausvyrą ir nugriūti. Daugybė moterų, avėdamos tokio tipo batus nuolat jaučia pėdų skausmą, kadangi aukšti kulnai visą kūno slėgį sukoncentruoja ant kojų. Jeigu aukštakulniai nešiojami nuolat, gali pradėti skaudėti ne ik pėdas, bet klubo sąnarius. Taip pat kenčia ir apatinė nugaros dalis. Dėl nenatūralios kūno padėties avint tokią avalynę ima vystytis osteochondrozė, skauda raumenis, netgi gali kilti mažojo dubens uždegimas.

Dėl svorio, sukoncentruoto ant kojų, ant pėdų gali atsirasti pageltusių dėmių ar nuospaudų, pasikeisti ne tik ne tik kojų pirštų, tačiau ir visos pėdos forma. Tokie pakitimai sukelia rimtų ortopedinių ir kraujagyslinių bėdų.

Aukštakulnių avėjimas yra pagrindinė patemptų kojų raiščių priežastis. Ši avalynė moters kūną pakelia aukščiau nei įprasta, pakeičia svorio centrą ir tampa sunku išlaikyti pusiausvyrą. Taip pat gali sutrikti ir sąnarių bei kaulų judėjimas, padidėja kaulų lūžių, raumenų įtempimo rizika, pakinta įprasta kojų kraujo apytaka. Norint išvengti minėtųjų problemų, rekomenduojama aukštakulnius nešioti itin retai, tik ypatingomis progomis. Nors daugybė moterų, ypač užimančių aukštas pareigas, aukštakulnius labai dažnai avi dėl mados, tinkamo įvaizdžio ar netgi siekdamos aukštesnio statuso, vis dėlto visi šie dalykai yra nereikšmingi lyginant su ateityje kamuosiančiais stipriais kojų ar nugaros skausmais.