Daugybė žmonių visame pasaulyje jau nebegali įsivaizduoti savo kasdienybės be automobilio. Taip pat nesunku suprasti, kodėl vos tik teisę vairuoti įgavę žmonės skuba įsigyti transporto priemonę. Ne paslaptis ir tai, kad nors automobilio įsigijimas yra svarbus įvykis, vien tik to nepakanka – šiandien galime rinktis iš daugybės priemonių, kurios skirtos automobiliams.

Šį kartą norime apžvelgti pačius svarbiausius aspektus į kuriuos reikia atkreipti įsigyjant navigacinį prietaisą. Kas renkasi vien tik pagal kainą labai klysta, patys pigiausi aparatai neturi tokių funkcijų ir jais naudotis ne taip patogu ir dėl to galite patirti diskomfortą kelionės metu. Visumą sudaro mažos smulkmenos ir netgi tokia maža smulkmena kaip per mažas ar nepatogioje vietoje esantis mygtukas ant liečiamo ekrano gali būti didžiausias trukdys kurį vėliau keiksite ir kaltinsite pardavėją.

GPS navigacijos įranga skambučiams atlikti tikrai veikia gerai, tai yra įmanoma suporavus išmanųjį iPhone ar Samsung telefoną naudojantis bluetooth sąsaja. Kai lizingas nieko nekainuoja elektronikos prekėms dabar yra pats tinkamiausias laikas nusipirkti navigaciją už ypač gerą kalėdinę kainą. Artėjant šventėms ir išpardavimams suklūsta visi nuolaidų medžiotojai ir norintys sutaupyti gaunant nemokamą žemėlapių atnaujinimą visam laikui. Komplektuojama su pakrovėju, naudotojo instrukcija bei minkštos medvilnės maišelių saugojimui nuo subraižymo tuomet kai nesinaudojate.

Mažai kam įdomu dabar, kada buvo pagamintas pirmas GPS navigacijos aparatas ir kas buvo tas protingas žmogus kuris jį sukūrė. Šiam išmintingam žmogui turėtume dėkoti šiandien visi, nes dauguma iš mūsų kone kasdien naudojamės palydovinės navigacijos teikiamais privalumais. Šis įrenginys parodo ne tik kur važiuoti, rasti mums reikalingas vietas – degalines, oro uostus, artimiausias remonto dirbtuves, restoranus ir dar begalę naudingų nuorodų. Jį galime naudoti ne tik automobilyje bet ir važiuodami dviračiu, motociklu, keliaudami pėsčiomis.

Skrydziai i Kinija

Vieni keliones, kalbėdami apie save, pamini kaip pomėgį vien dėl mados: juk keliauti šiandien taip populiaru! Tuo tarpu kelionės kitiems - tikra aistra: dar neišvykus iš vieno lankomo objekto, mintyse pradedami regzti sekančios išvykos planai. Kai visų kaimyninių šalių gatvelės išnarstomos ir Europa apskritai ima atrodyti perdaug vienoda, į galvą atkeliauja klausimas: "O kiek kainuoja nuskristi į Kiniją?" Skamba labai egzotiškai? Iš tiesų, tačiau šiandien beveik nebeliko žmogui nepasiekiamų kampelių. Ir net kalnas pinigų dažniausiai nėra būtinas - užtenka geriausių kelionės pasiūlymų paieškos įgūdžių bei šiek tiek laiko ir kantrybės. Sprendžiant klausimą, kiek kainuoja skrydziai į Kiniją, visų pirma reikia išsiaiškint, kas įeina į būsimas išlaidas.

Skrydžio kaina.

Kalbant kokrečiais skaičiais, lėktuvo bilieto kaina iš Lietuvos į Kiniją ir atgal siekia maždaug 600 EUR. Už kai kuriuos skrydžius galite mokėti tiek daugiau, tiek mažiau, priklausomai nuo to, kaip sėkmingai pasiseks bilietų "medžioklė": galite rezervuoti iš anksto arba laukti paskutinės minutės ir tikėtis, jog būtent tada bus pasiūlyta patraukliausia kaina. Rekomenduojama kantriai sekti, kokias akcijas siūlo kelionių agentūros ir skrydžių bendrovės - gal būtent egzotiškąją Kiniją tokiu būdu pavyks pasiekti pigiau. Geriausia būtų pasinaudoti pigių skrydžių paieškos sistema, taip galima palyginti net keletą skirtingų aviakompanijų pasiūlymų.

Viza į Kiniją.

Kinija - viena iš tų šalių, kurią norint aplankyti, būtina nepamiršti pasirūpinti viza. Teoriškai šį formalumą galima sutvarkyti savarankiškai kreipiantis Lietuvoje įsikūrusią Kinijos ambasadą ir pateikiant reikiamus dokumentus, tačiau dažnas keleivis naudojasi kelionių agentūrų ar įstaigų, kurių veikla tiesiogiai nukreipta į vizų išdavimą, paslaugomis. Priklausomai nuo vizos tipo ir dokumentų forminimo trukmės, teks sumokėti nuo 106 Eur iki 139 EUR.

Apgyvendinimas, maitinimas, pramogos.

Keliautojamas neabejotinai aktualu ne tik konkrečiai kiek kainuoja nuskristi į Kiniją, bet ir kiek išlaidų pareikalaus pastogė, maistas, ekskursiją po šalį bei kitos pramogos. Pasinaudojus kelionių agentūrų kelionės paketu, į kurį standartiškai būna įskaičiuotos viešbučio išlaidos, maitinimas, transportas šalyje ir kai kurios pramogos (kitos apmokestinamos papildomai), pakloti teks apie 1700 EUR. Galime ieškoti patrauklesnių pasiūlymų arba...visą planuoti pačiam ir bandyti sutaupyti - pradedant gyvenamosios vietos bei transporto rezervacija ir baigiant lankytinų objektų paieška.

Būnant Kinijoje verta aplankyti bent keletą visame pasaulyje žinomų objektų. Jei jau nuskridote į kitą Eurazijos galą, aplankykite didžiąją Kinijos sieną. Šis apsauginę funkcija kadaise turėjas statinys kogero yra turistų lankomiausia vieta ir tai nenuostabu, nes nieko panašaus daugiau niekur pasaulyje nėra. Taip pat verta aplankyti nacionalinį Kinijos muziejų, kur galėsite išsamiau susipažinti su tūkstanmečius siekiančia šios šalies kultūrą. Nacionalinis Kinijos muziejus yra lankomiausias muziejus visame pasaulyje. Na ir pabaigai galima aplankyti Terakotinę armiją. Tai ištisa skulptūrų armija, kuri po mirties turėjo saugoti pirmojo Kinijos imperatoriaus ramybę. Bėja skulptūrose vaizduojami ne tik kariai, bet ir žirgai kurie senovėje buvo neatsiejama karinių žygių dalis.