Spausdinti
Kategorija: Finansai
SEO paslaugos

Kas yra hostingas daugeliui jau tapo aišku, kadangi vis dažniau ir dažniau kompiuteriai jungiami prie interneto, kuriamos įvairaus pobūdžio interneto svetainės bei asmeniniai blogai (liet. tinklaraščiai). Būtent interneto svetainėms talpinti ir reikalingas hostingas, tačiau jo pakanka ne visuomet, o tada talpinimo paslaugos tiekėjas gali pasiūlyti naudoti dedikuotą serverį. Kas yra dedikuoti serveriai žino jau gerokai mažiau žmonių, tad pabandysime šiek tiek užvesti ant kelio ir supažindinti su didesnėmis galimybėmis talpinant savo sukurtas svetaines, elektroninės prekybos portalus ar bet kurią kitą informaciją į internetą.

Visų pirma, dedikuoti serveriai yra skirti internetinių svetainių ar portalų talpinimui, visai taip pat kaip ir hostingas, tačiau esminis skirtumas yra tas, kad dedikuoti serveriai suteikia būtent tiek resursų, kiek nurodyta, nesidalinant jokiais iš jų su kitais naudotojais. Tuo tarpu hostingo plano naudotojai naudojasi vienu serveriu ir dalinasi jo procesoriumi, operatyviąja atmintimi, tinklo pralaidumu, kas dėl vieno naudotojo kaltės ar klaidos gali sutrikdyti darbą šimtams interneto svetainių.

Viena svarbių dalių, be kurios kompiuteriai neveiktų – procesoriai. Šiuo metu kuriami ir naudojami daugiabranduoliniai (dviejų ar daugiau branduolių) procesoriai, kurie yra gerokai našesni už jų pirmtakus, todėl suteikia galimybe naudoti sudėtingesnes ir reiklesnes sistemas, kurti daugiau galimybių turinčias programas ar portalus. Ne itin reiklioms svetainėms pilnai užtenka nedidelio procesoriaus dažnio, taip pat, didelio dažnio nereikalauja ir talpyklos, pavyzdžiui, norintiems sukurti savo ar savo įmonės debesį ar norintiems sukurti aukštos kokybės nuotraukų elektroninę parduotuvę.

Talpykloms taip pat nėra labai svarbus ir operatyviosios atminties kiekis, tuo tarpu skaičiavimus atliekančioms sistemoms ar įvairių duomenų tipų konverteriams tai gana svarbus parametras. Operatyviosios atminties dalį naudoja ir operacinė sistema, tad tai reikėtų įvertinti dar prieš užsakant paslaugas, kad vėliau netektų gailėtis, keisti plano ar ieškoti kitų išeičių.

Disko vieta – svarbiausias parametras talpykloms, debesų saugykloms ir kitoms panašaus tipo internetinėms erdvėms. Standartinėms svetainėms, nedidelės apimties elektroninėms parduotuvėms didelio kiekio disko vietos tikrai nėra būtina turėti, daug naudingiau optimizuoti paveikslėlius, video medžiagą, taip ne tik sutaupysite vietos, bet ir turėsite greičiau veikiančią svetainę. Greitesnės interneto svetainės, kaip ir greitesni kompiuteriai, daug labiau vertinami lankytojų ir naudotojų.

Prie svetainės atvertimo ir veikimo greičio labai stipriai prisideda ir dedikuoto serverio siūlomas tinklo pralaidumas. Kuo jis didesnis, tuo daugiau lankytojų vienu metu gali be trukdžiu naudotis svetainės galimybėmis. Be abejo, neplanuojantiems itin didelių srautų ir netalpinantiems didelės apimties failų tinklo pralaidumas nėra itin svarbus, pilnai užtenka ir standartinių siūlomų 100 Mbps ar net truputį mažiau.

Dedikuoti serveriai, kaip ir bet kokie kompiuteriai, naudoja operacines sistemas. Iš tiesų, ir hostingas naudoja operacinę sistemą, tačiau prie jos prieigos naudotojas neturi, operacinė sistema prieinama tik serverio administratoriui, talpinimo paslaugų tiekėjui. Renkantis operacinę sistemą savo dedikuotam serveriui reikėtų žinoti, kokia yra patogiausia. Tai galite išsiaiškinti išstudijavę kiekvienos operacinės sistemos aprašymus ar pasikonsultavę su programuotoju, kuris kuria Jums internetinę svetainę ar programuoja sistemą. Dažnai nemažai pasirinkimui įtakos padaro ir dedikuoto serverio kaina. Kadangi hostingas kainuoja nuo kelių litų per mėnesį perėjimas prie dedikuoto serverio tampa gana didele našta. Vis tik dedikuoti serveriai kainoja nuo keliolikos iki kelių šimtų litų (yra įvairių išimčių). Tačiau jei norite užtikrinti našų savo interneto projekto darbą turėtumėte nepagailėti lėšų talpinimui.