Spausdinti
Kategorija: Finansai
draudimas internetu

Nuo šiol draudimas taikosi prie asmens, o ne atvirkščiai. Daugelis draudimo kompanijų siūlo draudimą internetu nuo nelaimingų atsitikimų. Atsižvelgiant į žmogaus profesiją ir laisvalaikio tipą, pomėgius, gyvenimo būdą, parenkamas toks draudimas internetu, kuris geriausiai atitinka asmens poreikius. Kompanijos nuo šiol asmenis draudžia ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje. Apdraustas būsite 24 val. per parą ir tiek laiko, kiek galios draudimo sutartis. Prireikus draudimo kompanija bet kuriuo metu pakonsultuos visais iškilusiais klausimais. Atsitikus nelaimei, draudimo išmoka bus išmokama per maksimaliai trumpą laiką. Taigi verta pasvarstyti ir atvykti į artimiausią draudimo bendrovę konsultacijai.

Nuo ko galima apsidrausti šios rūšies (nelaimingų atsitikimų) draudimu?

Draudimo bendrovės konsultantas padės įvertinti visas gresiančias jums rizikas ir padės parinkti tinkamiausią draudimo variantą. Galėsite draustis nuo traumų (kaulų lūžių, vidaus organų sužeidimų, galūnių amputacijų ir kt.), nuo darbingumo netekimo (įvykus nelaimei ir sunkiai susitraumavus) bei nuo mirties.

Kokia suma išmokama įvykus nelaimei?

Draudimo sutartyje bus nurodyta, kokios sumos galėtumėte tikėtis ištikus vienos ar kitos rūšies nelaimei. Jei susižalojote, bus įvertintas traumos pobūdis ir reikalingos gydymui išlaidos. Jei netekote darbingumo, galite tikėtis 100 proc. kompensacijos, tai yra, tikriausiai jums bus išmokėta visa maksimali suma, numatyta draudimo sutartyje. Asmens mirties atveju šeimos nariams taip pat bus išmokėta maksimali draudimo sutartyje numatyta suma. Tiesa, kuo didesnei sumai draudžiatės, tuo, tikėtina, didesni gali būti ir paties draudimo įkainiai.

Nuo ko dar priklauso draudimo įmokos dydis?

Draudimo įmokos dydį  įvairios draudimo kompanijos apskaičiuoja pagal savo taikomus metodus ir kriterijus. Kaip minėta, daug ką lemia draudimo sumų  dydžiai. Antra, taip pat svarbios pasirinktos draudimo rizikos. Įmoka priklausys nuo to, kiek laiko galios draudimo sutartis: paprastai pasirenkamas pusės metų arba metų trukmės draudimas. Ilgesniam laikui draustis apsimoka labiau. Pavyzdžiui, iš karto už metus mokėsime mažiau nei kad drausdamiesi du kartus pusei metų. Taip pat draudimo įmokos dydį gali lemti asmens amžius. Kuo žmogus vyresnis, tuo suma gali būti didesnė, nes atsiranda vis daugiau rizikos veiksnių. Sumą labai nulemia ir žmogaus veiklos pobūdis: kokį jis dirba darbą, kokia veikla užsiima laisvalaikiu. Kai kurių draudimo kompanijų nuostatuose aprašyta, kad didesnės įmokos gresia tiems, kurie turi žalingų įpročių (rūko, dažnai pavartoja alkoholio ar kitų svaigiųjų medžiagų), turi antsvorio ir kt. Tačiau tai subjektyvūs, sunkiai pamatuojami rizikos veiksniai, tad daugelis draudimo kompanijų stengiasi būti objektyvios ir parinkti logika grįstus draudimo įmokos apskaičiavimo metodus.

Kokiems asmenims ypač  svarbu apsidrausti draudimu nuo nelaimingų atsitikimų?

Šia draudimo rūšimi apsidrausti turėtų kiekvienas atsakingas, ne tik apie save galvojantis asmuo. Įvykus nelaimei, draudimo išmoka padės lengviau atsitiesti po sunkios nelaimės ir bent iš dalies sumažins jos padarinius. Ypač draudimas nuo nelaimingų atsitikimų aktualus tiems, kurie turi didelių finansinių įsipareigojimų, t. y. yra paėmę paskolas verslui pradėti, nuosavam būstui įsigyti ir kt. Taip pat svarbu apsidrausti tiems, kurie dirba su didesne rizika susijusius darbus (statybininkai, apsaugos darbuotojai, vairuotojai, aukštalipiai ir panašių profesijų atstovai). Apsidrausti svarbu ir tiems, kurie laisvalaikiu daug ir dažnai sportuoja, gyvena itin aktyvų fizinį gyvenimą, kurio metu gali susitraumuoti. Taip pat draudimu nuo nelaimingų atsitikimų rekomenduojama apsidrausti sportininkams profesionalams. Reikėtų pagalvoti ir apie savo atžalų, vykstančių į stovyklas, sąskrydžius ir kitus vasaros renginius, draudimą.