Spausdinti
Kategorija: Finansai
Kreditai ir paskolos eurais

Ieškantys paskolos greičiausiai pavargsta lygindami skirtingus pasiūlymus, kuriuos pateikia komerciniai Lietuvos bankai, kreditų unijos bei kitos paskolas teikiančios bendrovės. Tačiau padėti gali paskolų ir kreditų palyginimo svetainės, kuriose pateikiama svarbiausia informacija apie kiekvienos bendrovės pasiūlymus.

Lygindami skirtingus pasiūlymus vienoje vietoje sutaupysite nemažai laiko, nes Jums tereikia patikrinti labiausiai patikusius ir Jūsų poreikius atitikusius paskolų pasiūlymus. Patikrinti rekomenduojama vien tik dėl to, kad pasiūlymai ypač dažnai keičiasi ir kartais palyginimo svetainėse informacija šiek tiek atsilieka. Tačiau vienas ar keli patikrinimai toli gražu neprilygsta kiekvienos bendrovės interneto puslapių ar brošiūrų peržvelgimui.

Galvodami, kuris paskolos pasiūlymas Jums naudingesnis atkreipkite dėmesį ir į galutinę grąžinimą sumą, ir į terminą, kuriam suteikiama paskola. Dažniausiai kuo ilgesniam terminui skolinsitės, tuo daugiau teks grąžinti, tačiau paskola taip stipriai neslėgs Jūsų pečių dėl šiek tiek mažesnių kasmėnesinių įmokų. Dėl to reikėtų labai gerai įvertinti, kas Jums svarbiau, mažesnė mėnesinė įmoka ar trumpesnis paskolos terminas. Tai ypač aktualu tiems, kurie dirba pagal terminuotą darbo sutartį ar tiems, kurie planuoja po kurio laiko skolintis būstui ar kitiems pirkiniams.

Ieškodami galite pastebėti ir tai, kad kai kurios bendrovės reikalauja mokėti ne tik paskolos įmokas su palūkanomis, bet ir taiko aptarnavimo mokestį. Dažnoje bendrovėje šis mokestis yra simbolinis, tačiau gali būti ir didesnis nei tikitės, tad būtinai atkreipkite dėmesį ir į tai. Ypač pasijaus, jei skolinatės nedidelę sumą pinigų ilgesniam laikotarpiui. Pavyzdžiui, jie Jūsų mėnesio įmoka yra 50 Lt, o aptarnavimo mokestis 5 Lt, paskolos terminas 10 mėnesių, tai galutiniame rezultate būsite papildomai sumokėję net 50 Lt daugiau. Tuo tarpu naudingiau skolintis su pora litų didesnėmis įmokomis, tačiau simboliniu 1 Lt aptarnavimo mokesčiu.

Paskolos – sudėtingas ir Jūsų laiko bei atidumo reikalaujantis dalykas. Net ir naudojantis palyginimo svetainėmis reikia skirti savo dėmesio ir pastangų, negalima aklai pasitikėti reklamuojamais pasiūlymais, kadangi neišvengiamai susidursite su problemomis paskolą grąžinant. Labai svarbu, tačiau dažnai vis dar į tai atmestinai žiūrima, yra skaityti sutarties sąlygas, o kilus klausimams domėtis, bandyti gauti kuo išsamesnį atsakymą.

Palyginę kreditus, prieš kreipdamiesi dėl paskolos iš karto pasidomėkite viešai talpinamomis bankų ir kitų kreditų įstaigų paskolų sutartimis, taip iš karto galėsite paklausti, kas Jus domina bei sutaupysite laiko, nes banko padalinyje tereikės permesti akimis ar nėra kitokių sutarties punktų, ar kas nepakito, tuo tarpu nereikės atidžiai gilintis į kiekvieną punktą. Ne paslaptis, kad tai užima nemažai laiko, o kuomet susidaro eilė darosi nejauku skaityti porą puslapių sutarties sąlygų.

Bet kuriuo atveju, nepriklausomai, naudojatės paskolų palyginimo svetainėmis ar ne, būkite atidūs, įvertinkite savo galimybes paskolą grąžinti laiku, vykdyti kitus jos įsipareigojimus, nes tik tai leidžia skolintis efektyviai.