Spausdinti
Kategorija: Finansai

Pastaruoju metu visoje Europoje mažėja naujų automobilių prekyba. Dėl to automobilių salonai yra priversti imtis įvairiausių gudrybių: pavyzdžiui, Prancūzijoje klientams siūloma įsigyti net du automobilius už vieno kainą, Lenkijoje jau kurį laiką rengiami grupiniai aukcionai internetu, o štai Ispanijoje nuolaidos automobiliams taikomos pagal futbolo komandos įmuštus įvarčius. Lietuviai kol kas dideles automobilių nuolaidas vertina itin atsargiai. Automobilių rinkos analitikai teigia, kad jeigu salonas pasiūlytų net 50 proc. nuolaidą, tai vos penktadalis mūsų tautiečių ryžtųsi naują transporto priemonę įsigyti ilgai nesvarstę.

Dažnai automobilių salonai užsienyje rengia akcijas, kurios tampa puikia žinia tiems, kurie jau kurį laiką ruošėsi įsigyti naują automobilį. Be to, jos taip pat pritraukia ir tuos žmones, kurie dar negalvojo apie naują mašiną. Didžiausios Europoje automobilių prekyba užsiimančios bendrovės skiria didžiulį dėmesį siekdami sudominti potencialų pirkėją bei suteikti jam kuo geresnes transporto priemonės įsigijimo sąlygas. Žinoma, specialūs pasiūlymai įsigyjant naują automobilį yra taikomi ir Lietuvoje ir panašu, kad tai gana sėkmingai veikia, nes mūsų šalyje naujų automobilių pardavimai krito mažiau negu visoje Europos Sąjungoje.

Populiariausia akcija, kuri yra siūloma naujų automobilių pirkėjams Lietuvoje, tai automobilių įsigijimas išsimokėtinai be jokių palūkanų. Didžioji dalis lietuvių, planuojančių pirkti naują mašiną, būtent tokį automobilių salonų pasiūlymą vertina itin patikimai ir palankiai. Žinoma, priimtina lietuviams ir tokia akcija, kai salonai siūlo įsigyti transporto priemonę su 10 tūkst. litų ar mažesne nuolaida.

Šiuo metu mūsų šalyje vidutinė parduodamos naujos transporto priemonės kaina yra 73 tūkst. litų. Taigi, vadinasi, perkant mašiną net ir su 10 tūkst. litų nuolaida, jo kaina vis tiek dvigubai viršytų naudoto penkerių metų amžiaus automobilio kainą (tokie automobiliai Lietuvoje vidutiniškai kainuoja apie 28,4 tūkst.). Būtent dėl šios priežasties didžioji dalis naujesnio automobilio ieškančių vairuotojų nutaria geriau pirkti kiek panaudotą, tačiau tikrai patinkantį, norimo modelio ir dydžio automobilį, kuris yra gerokai pigesnis.

Kai kurie mūsų šalyje veikiantys automobilių salonai siūlo įsigyti mašinų, turinčių itin komfortišką komplektaciją, už įprasto (bazinio) modelio kainą. Tokiu atveju pirkėjas be jokio papildomo mokesčio įsigyja geresnį automobilį su įvairiais papildomais komforto elementais, pvz., šildomomis sėdynėmis, transporto priemonės statymo davikliais, kameromis, nuolatinio greičio palaikymo sistema ir pan. Deja tokiu pasiūlymu lietuviai nėra itin linkę naudotis, kaip ir jų nesudomintų pasiūlymas pirkti naują automobilį ir už nedidelę simbolinę priemoką kartu įsigyti ir kasko draudimą.

Automobilių rinkos ekspertai teigia jog net pusė mūsų šalies gyventojų neatsižvelgdami į automobilių salonų siūlomas akcijas ir nuolaidas, net nesvarsto galimybės įsigyti naują automobilį, kadangi jo kaina yra gerokai per didelė, nei jie galėtų leisti. Be to jie mano, kad naują automobilį pirkti yra finansiškai nenaudinga, kadangi jie labai greitai nuvertėja. Lygiai tą patį mano ir Lietuvos kaimynai latviai.